Vojta-bagr.cz
Realizace přečerpávaček odp. vod dle požadavků zákazníka.
zemní práce
© Vojta-bagr.cz | 2017

Realizace vsaků

Budujeme vsaky (podmoky) na klíč

Vsak nebo také lidově podmok. Oba výrazy znamenají totéž, tedy specifický drenážní systém. Velmi důležitý, vracející vodu zpátky do půdy na místě, kde spadla. Důležitou podmínkou stavebního povolení je mimo jiné i to, že dešťové vody musejí být zlikvidovány na vlastním pozemku. Tedy jednoduše řečeno: nemůžeme z našeho pozemku něco někam libovolně nechávat téct.

Druhy vsakovacích systémů:

Vsakovací systémy slouží k odvodnění různých ploch. Jejich podstatou je odvedení dešťové vody od okapového svodu na místo, kde se vsákne. Toto místo pak může vypadat různě: perforované plastové boxy pod úrovní trávníku (podobné přepravkám), větší podzemní plastové tanky s otvory, anebo vsakovací jímky v geotextilii se štěrkovým podsypem. Nabízíme také hluboké vsaky (13 metrů) do těžkých jílovitých terénů, kde není vhodný povrchový vsak. Realizace probíhá vrtanou skruží (3 - 4ks) do hloubky cca 5metrů a následuje vrt o hloubce cca 8 metrů. Tím se zajistí dobrý odtok vody a vsakování.

Návrh a realizace vsaků

Způsob provedení určí projektant přípojek nebo architekt domu. Velikost se musí vymyslet v závislosti na typu zeminy a tedy rychlosti vsakování vody; také podle množství deštivých dní v lokalitě. Je nutné zohlednit terén, kde se podmok nachází a počítat i s cestami a chodníky, abychom je nenarušili. Některé vsaky jsou dělány tak, aby přes mohly jet auta (pokud kolidují třeba s cestou do garáže), jiné jsou běžně pochozí.

Ceník ke vsakům:

Cena za realizaci vsků se pohybuje okolo 5000,-Kč/metr. Cena je včetně výkopu, kameniva a skruží. Konkrétní částku stanovíme dle náročnosti projektu. Nově v nabídce i hluboké vsaky do jílovitých terénů!
mobil email

605 318 297